Odšťavovač Angel Juicer a ovocie: Pozrite sa, koľko odpadu nám zostalo z celého ananásu

Dvojhriadeľový odšťavovač Angel Juicer je macher na listovú a koreňovú zeleninu. Dokonalú výťažnosť vám, ale predvedie aj pri lisovaní ovocia. Presvedčte sa a zistite, ako to urobiť, aby ste dosiahli rovnaký výsledok!

ananas a angel

Čo dostanete z jedného ananásu, ak ho odšťavíte s Angel Juicer? Pol litra šťavy a miniatúrnu kôpku odpadu.

Ohromujúca výťažnosť a nedostižná chuť

Chápeme, že majitelia odšťavovača Angel na neho nedajú dopustiť - dáva ohromujúcu výťažnosť a je bezkonkurenčný aj v chuti šťavy. Je ale pravda, že na rozdiel od šnekových odšťavovačov nie je až tak univerzálny. Nemôžete do neho bezhlavo hádzať čokoľvek, čo vás napadne, tu kúsok jablka, tam tri jahody, hurá sem so špenátom a mrkvou a nakoniec ešte kiwi. Podobnú voľnosť vám umožnia práve jedine šnekové odšťavovače.

Znamená to, že si s Angelom musíte ovocnej šťavy odoprieť? Ani náhodou! Len musíte vedieť, ako na to. Rozhodli sme sa vám ukázať, ako odšťavovať ananás, ktorý patrí medzi najzáludnejšie ovocie.

ananasová šťáva
ananasová šťáva

Odšťavuje prezretý ananás

Všeobecne všetkým odšťavovačom vadia prezreté suroviny, ale odšťavovaču Angel obzvlášť. V obchode si vyberte ananás, ktorý je zvonku zelený a pri stlačení je pevný. Vnútri by mal byť žltý (čo teda spoznáte až po rozkrojení, my vieme) - nahnědlost svedčí o pokročilej zrelosti a taký ananás radšej normálne zjedzte.

ananasová šťáva
ananasová šťáva

Nakrájajte ananás na malé kúsky

Aby ste získali luxusnú šťavu bez zakopnutia, nakrájajte ananás na malé kocky. Odporúčame rozmer cca 2x2x2 cm.

ananas a angel
ananas a angel

Neľakajte sa peny

Ananás pri odšťavovaní na Angel Juiceru veľa pení, ale nebojte sa toho. Je to dané jeho konzistenciou. Ak vám pena vadí, po odšťavení ju preceďte cez akékoľvek kuchynskej sitko. Šťava je ale v každom prípade vynikajúca!

pěchovací zátka Angel Juicer
pěchovací zátka Angel Juicer

Utláčacia zátka s tesnením je nutnosťou

Malý silikónový krúžok, ktorý obopína koniec špeciálnej utláčacej zátky, je síce malý, ale šikovný. Až neuveriteľným spôsobom vám uľahčí odšťavovanie akéhokoľvek ovocia. Funguje ako piest, ktorý pomáha hladko odvádzať šťavu a drvinu cez sito, miesto aby sa vám oboje vracalo do plniacej trubice. Vyvarujte sa, ale zhone a príliš silnému tlačeniu, to nerobí dobre žiadnemu odšťavovaču a v najhoršom prípade ho môžete aj poškodiť (šťava môže zatiecť do motora). Táto zátka nie je súčasťou základného balenia, preto je potrebné si ju dokúpiť v sekcii náhradných dielov.

Viete, že ...? Ak máte Angel Juicer od nás, dostanete zátku za zvýhodnenú cenu, rovnako ako všetky iné príslušenstvá.

hrubé síto Angel Juicer
hrubé síto Angel Juicer

Potrebujete hrubé sito?

Ak si dokúpite tiež hrubé sito, urobíte zo svojho Angel Juicer prakticky plnohodnotný odšťavovač ovocia (vrátane broskýň, marhúľ a malín) a ďalších mäkkých surovín, napríklad paradajok. Na nejaké príležitostné ovocné odšťavovanie sa bez neho zaobídete, ale rozhodne sa oplatí každému, kto si chce dopriať ovocné šťavy - najmä z tropických plodov - pravidelne. Hrubé sito všetko urýchli a zjednoduší. Ku kúpe opäť v sekcii náhradných dielov.

Nemáte Angel Juicer doma, ale zaujal vás? Prečítajte si o ňom viac, vrátane podrobného hodnoteni.

odšťavňovač Angel Juicer

Publikované: 5. februára 2018