###message

Používate ju len na varenie? Cibuľu, cesnak a zemiaky môžete hodiť aj do odšťavovača

Tento rok nemá chrípka šancu! Vyskúšajte neobvyklé šťavy z cibule a cesnaku a všetky choroby sa vám vyhnú oblúkom.

Onion halthy Juice
Onion halthy Juice

Chrípka tento rok nemá šancu

Čím častejšie sa stretnete s milovníkmi odšťavovania pomarančov, tým menej narazíte na niekoho, kto si odšťavuje cibuľu.

Netypická šťava je pritom skvelým pomocníkom pri boji s chorobami. Okrem cibule si váš odšťavovač poradí aj s cesnakom a surovými zemiakmi, ani s jednou šťavou by ste to, ale nemali preháňať.

Šťava zo surových zemiakov zníži tlak aj zaženie únavu

Vedeli ste, že sú surové zemiaky zdravšie ako varené? Obsahujú cenné minerály a vitamíny, rozhodne ich, ale nejedzte každý deň. Náš organizmus na ne totiž nie je zvyknutý a tak vám hrozia zažívacie ťažkosti.

Zaujalo vás odšťavovania zemiakov? Prečítajte si o ňom celý článok.

S cibuľou to neprežeňte, inak vám žalúdok nepoďakuje

Multifunkčnú rastlinu môžete použiť 120 rôznymi spôsobmi a jedným z nich je práve odšťavenie. Cibuľová šťava je liek, a preto to s ňou nepreháňajte. Ideálna je jedna lyžička denne, inak by ste si mohli ublížiť!

Pri správnom dávkovaní cibule znižujete hladinu cukru v krvi, chráni Vás proti rakovine žalúdka a svetová zdravotnícka organizácia ju odporúča ako prevenciu proti kôrnateniu tepien. Široko známe sú aj jej účinky pri liečbe kašľa a prechladnutia.

Prečistite si krv aj črevá jedným strúčikom cesnaku

Ani cesnaku sa neoplatí zjesť veľa, sama rastlina pred nadmernou konzumáciou varuje štipľavým zápachom. V lekárstve sa už, ale cesnak používa viac ako 5 000 rokov, pretože dezinfikuje črevá, chráni proti rakovine a rozkladá cholesterol v krvi.

Aj v prípade cesnaku teda menej znamená viac a tak do odšťavovača hoďte strúčik, maximálne dva. Aby ste sa po svojej zdravej šťave zbavili nepríjemného zápachu z úst, žujte čerstvý petržlen.

3 recepty ako bojovať so všetkým vírusmi a baktériami

Ak chcete vyskúšať netradičné šťavy z cibule, cesnaku a zemiakov, možno vám prídu vhod naše recepty. Ako vždy môžete popustiť uzdu svojej fantázii, rovno vám, ale prezradíme, že keď zmiešate všetky tri recepty dohromady, dobré to nebude. Máme to vyskúšané.

Maskovaná cibuľa


Cibuľová šťava nie je práve najchutnejšie, a preto ju odporúčame skombinovať s inou šťavou. Do odšťavovača prihoďte pár jabĺk, a ak vám šťava stále nechutí, pridajte trochu medu.

  • 2 jablká
  • ½ cibule

 

Vitamínová bomba

Chrípku často sprevádza nechutenstvo, zvýšený príjem vitamínov je pritom extrémne dôležitý. Ak teda nemáte chuť na jedlo, pripravte si šťavu plnú vitamínov a v priebehu dňa ju popíjajte.

  • 2 hrnčeky cherry paradajok
  • 1 strúčik cesnaku
  • 1 papriku

 

Tekutý obed

Do nášho obľúbeného zemiakového receptu dávame petržlen, pokojne ho, ale dávajte všade tam, kde je cesnak. Trochu tým zmiernite jeho nepríjemný zápach.

  • 1 zemiak
  • 4 väčšie mrkvy
  • 1 Hruška
  • 1 malá hrsť kučeravého petržlenu

Onion, Potato, Garlic
Onion, Potato, Garlic

Ako sa proti chrípke bránite vy? S čím kombinujete cibuľu a cesnak?
Poraďte sa s nami!

Publikované: 25. februára 2015