###message

Rýchly tip, ako sa nadopovať energiou a ešte omladnúť

Síce to bude zelené, ale s našimi tipmi to nebude ani trochu bolieť.

Veľa z nás sa takto v predjarí už len vlečie a túžobne očakáva prvé hrejivé slnečné lúče. Ale na to, aby ste začali zase žiariť energiou, nemusíte čakať až do jarnej rovnodennosti.

Riešením je odšťavovať listovú zeleninu. Hovoríte, že to nedáte? Tak čítajte! Pravidelná konzumácia šťavy z listovej zeleniny:

  1. výrazne zvyšuje úroveň energie
  2. nabíja optimizmom a tým pomáha zatočiť so stresom, napätím a predjarnou depresiou
  3. zlepšuje sústredenie a zvyšuje výkonnosť
  4. podporuje ľahké zaspávanie a kvalitný spánok

... A potom je tiež účinnou prevenciou rakoviny, významne chráni proti makulárnej degenerácií a ďalším očným chorobám, likviduje zápal v tele ... a predlžuje život! Obsahuje totiž cenné látky, ktoré telo potrebuje ako soľ (chlorofyl, vitamíny a celé spektrum minerálov), a hlavne čistí a odkysľuje. Príjemným bonusom je aj rozjasnenie pleti a vyhladenie vrások.

odšťavňování listové zeleniny
odšťavňování listové zeleniny

Čo si odšťaviť, aby sa to dalo piť?

Nie každého láka popíjanie nápoja vo farbe žabinca alebo bahna. Čo s tým? Nepite zelené šťavy samotné. Akúkoľvek listovú zeleninu môžete bez problémov odšťavovať spoločne s mrkvou a jablkom, dobre chutí aj s hruškou. Začnite pozvoľna napríklad takto:

  • 1 väčšia mrkva
  • 2 hrušky
  • ½ citrona
  • 1 hrst polníčku

Až sa presvedčíte, že polníček nie je v kokteili vôbec cítiť (a to sa určite presvedčte!), Druhý deň pridajte druhú hrsť, tretí deň tretiu - skrátka pridávajte tak dlho, kým sa vám šťava bude zdať chuťovo prijateľná.

Kvalitné šťavy plné vitamínov si pripravíte s pomocou šnekových alebo dvojhriadeľových odšťavovačov.

Citrón ako posledná záchrana

Pre prvé pokusy s listovkou zámerne odporúčame poľníček, pretože jeho chuť je veľmi jemná. Rovnako nevýrazne chutí v koktailoch aj špenát alebo ľadový šalát. Ani citrón nie je v našom recepte náhodou - dokáže zmierniť horkosť listovej zeleniny a celkovo s ním akýkoľvek drink chutí o 100% lepšie. Takže ho určite nevynechávajte!

Publikované: 4. februára 2016