Pripravte si cestoviny, sorbet a jedlo pre deti za menej ako pár minút

Sana EUJ-707 nie je len odšťavovač. V novom videu vám ukážeme 8 ďalších možností, ako ho využiť. Pripravili sme pre vás tiež prehľadné zhrnutie.

Pozrite si čo všetko Sana EUJ 707 dokáže

Najskôr už viete, že Sana Juicer EUJ-707 neslúži len na výrobu ovocných a zeleninových štiav. Pozrite sa preto naše video, kde uvidíte jednoduchý postup, ako si všetky spomínané dobroty pripraviť.

Zatiaľ máme pre vás české titulky, môžete ich aktivovať kliknutím na ikonu v tvare obálky, ktorú nájdete na lište pod videom. Pripravujeme aj slovenské titulky. Nižšie v článku vás potom čaká malé zhrnutie všetkých možností prípravy potravín s odšťavovačom Sana EUJ 707.

Baby food from Sana EUJ-707
Baby food from Sana EUJ-707

Detská výživa

Jednoducho vymeníte odšťavovacie sito za homogenizačné puzdro a potom naplňte plniacu trubicu odšťavovača vopred uvareným mäsom a zeleninou. Zhruba za minútu máte detskú výživu v konzistencii štúchaných zemiakov. Ak by ste chceli docieliť hladšiu konzistenciu, použite aj nástavec pre zmrzlinu a orechové maslo.

Skúste kombináciu varených zemiakov, mrkvy, zeleru a kuracieho alebo morčacieho mäsa.

Orieškové maslá

Arašidové aj iné orieškové maslá sú veľmi dobré a zároveň zdravé. Samozrejme hlavne vtedy, keď si ho pripravíte doma bez pridaného cukru a "éčok". Stačia vám k tomu opražené arašidy a arašidový olej. Zaobídete sa aj bez oleja, potom, ale musíte arašidy nechať prejsť prístrojom zhruba štyrikrát.

Zmiešajte v miske orechy (maslo možno pripraviť nielen z arašidov, ale aj z kešu alebo vlašských orechov) s olejom a zvyšok už nechajte na prístroji. Ak je výsledná hmota príliš tuhá, pridajte ešte trochu oleja alebo prevezte pastu odšťavovačom viackrát, kým nebude mať požadovanú konzistenciu. Výsledné maslo môžete tiež ochutiť medom.

Lisovanie oleja

Pre výrobu orechových masiel si, ale ľahko vyrobíte aj vlastný olej. Je to možné vďaka novému nástavcu Sana Lis na olej, ktorý spracováva ľanové, sezamové, tekvicové a slnečnicové semienka. Do masla môžete, ale pridať aj klasický slnečnicový olej, nemusíte mať hneď arašidový alebo vlašský. S domácim lisovaním však máte istotu, že je váš olej čerstvý a plný vitamínov. Ten je potom vhodný pre rýchlu spotrebu, pretože práve vtedy má maximum nutričných hodnôt.

Nelisujte olej do zásoby ani ho nepoužívajte na varenie - bola by ho škoda! Pridávajte ho do pokrmov až potom, čo ich zložíte zo sporáka.

Cestoviny

K modelu Sana Juicer EUJ-707 dostanete tri nástavce, s ktorými pripravíte špagety, široké a vlasové rezance takmer lusknutím prsta - to je za menej ako minútu!

Zmiešajte 200 g múky, 2 vajcia a štipku soli. Vymiesené cesto rozdeľte na tri malé valčeky, vložte do prístroja a je to!

Mandľové mlieko

Príprava obľúbenej vegánskej suroviny nie je vôbec zložitá - zaberie vám zhruba 5 minút. Neolúpané mandle musíte vopred aspoň na 8 hodín namočiť do vody. Pri samotnej výrobe mlieka ich nasypete do prístroja a výsledkom prvého spracovania bude trochu šťavy a viac drte.

V druhej fáze zmiešajte získanú drť s vodou, aby vznikla zmes podobná ovsenej kaše. Na 200 g mandlí použite zhruba pohár a pol vody. Zmes znovu dajte do odšťavovača a mandľové mlieko je hotové!

Pri výrobe mandľového mlieka používame bežné odšťavovacie sito, nie homogenizačné puzdro, ako je to v prípade prípravy ostatných potravín.

Mletie kávy

Čerstvo mletá káva má skvelú chuť a navyše prevonia celú kuchyňu! A jednou z funkcií Sana Juiceru EUJ-707 je práve aj mletie kávy, ale pripravte sa, že výsledok nebude, tak dokonalý ako z profesionálneho mlynčeka. EUJ-707 ponúka o niečo hrubšie mletie.

Pri mletí kávy je najdôležitejšie pomalé plnenie - vhoďte do prístroja maximálne polievkovú lyžicu zŕn, počkajte, až sa zomelie a až potom vhoďte ďalšiu.

Sorbet
Sorbet

Sorbet

Najlepšie a najzdravšie letné osvieženie opäť pripravíte za menej ako minútu. Stačí vytiahnuť z mrazničky mrazené ovocie (a musí byť naozaj zmrznuté, inak miesto sorbetu získate kašu) a hodiť ho do prístroja.

Veľké kusy zmrznutého ovocia (napríklad celé jahody) vhadzujte pomaly, inak by ste mohli prístroj zahltiť. Hotový sorbet môžete dochutiť medom.

Publikované: 22. marca 2015