###message

Odšťavovací horoskop: Škorpión miluje zvodné kombinácie, Vodnár nemá na odšťavovanie čas

Dátum narodenia o vás dokáže prezradiť aj to, ako budete vychádzať so svojim odšťavovačom. Budete poctivo pripravovať zdravé a čerstvé šťavy pre svoju rodinu, alebo sa čoskoro necháte zlákať niečím iným? Neviete si rady, po ktorom ovocí a zelenine siahnuť? Spýtali sme sa hviezd za vás!

beran
beran

Zvedavý Baran

21.3. - 20.4.

Rád skúma a objavuje, ľahko sa nadchne pre všetko nové a moderné. Pravdepodobne vám v eufórii donesie domov najlepší odšťavovač. Je to ale znamenie netrpezlivé, prípravu štiav preto radšej prenechá niekomu inému. Dobre mu urobia zeleninové šťavy ozvláštnené napríklad mätou alebo troškou čili. Barani to radi ostré!

býk
býk

Gurmánsky Býk

21.4. - 21.5.

Miluje dobré jedlo a pitie, zaiste si preto obľúbia aj šťavy všetkého druhu. Rád investuje do luxusu, preto zvolí najkvalitnejší odšťavovač, na cenu nehľadiac. Býci ľahko pribúdajú na váhe, mali by preto voliť skôr zeleninové šťavy. Ideálnou a osviežujúcou kombináciou bude napríklad špenát s uhorkou a mätou. Z ovocia môžu pridať jablká, hrušky a bobuľoviny.

blíženci
blíženci

Vynaliezavý Blíženec

22.5. - 21.6.

Túži po všetkom, čo je práve in, aj po domácom odšťavovaní. Je netrpezlivý, preto potrebuje spoľahlivý prístroj, jednoduchý na údržbu. V príprave štiav a Fresh rád experimentuje. Prekvapí vás napríklad rafinovanou kombináciou ananásu, avokáda, špenátu a mrkvy - potravín, ktoré zároveň urobia dobre jeho zdraviu.

rak
rak

Opatrujúci Rak

22.6. - 22.7.

Starostlivosť o rodinu a deti je stredobodom jeho života. Pre svojich blízkych urobí všetko a s láskou im bude pripravovať čerstvé šťavy. Zabúdať by Raci nemali ani na svoje vlastné zdravie. Ich citlivému zažívaniu prospejú šťavy z kelu a kapusty, zeleninové šťavy ozvláštnené vetvičkou estragónu. Z ovocia môžu siahnuť po malinách, čučoriedkach alebo jahodách.

lev
lev

Kreatívny Lev

23.7. - 22.8.

Najkreatívnejšie zo všetkých znamení, zdravá strava je pre neho prioritou. Každý deň prekvapí novou neošúchanou kombináciou zeleninovo-ovocných štiav, treba brokolicou s kelom a pomarančom. Citrusové plody mu robia obzvlášť dobre, rovnako ako hrozno, jablká alebo broskyne. Upratovanie, ale pravdepodobne zostane na ostatných členoch rodiny.

panna
panna

Spoľahlivá Panna

23.8. - 22.9.

Praktická a ošetrujúca Panna má zmysel pre zdravý spôsob života. Bude deň za dňom svedomito pripravovať šťavy nielen pre seba, ale pre celú rodinu. Vo výbere prístroja zvíťazí spoľahlivosť a praktickosť. Budú jej chutiť šťavy z listovej zeleniny a zeleru. Zázvor a mäta urobia dobre jej zažívaniu. Z ovocia volí banán a granátové jablko.

váhy
váhy

Vyrovnaná Váha

23.9. - 23.10.

Vo svojom živote vyhľadáva pravidelnosť a rituály. Ak si zaobstará odšťavovač, stane sa príprava štiav súčasťou jej zvyklostí. Nehrozí, že by prístroj po mesiaci odstavila do kúta. Najcitlivejším orgánom sú obličky. Pitný režim vhodne doplní šťavami z bobuľovín, rebarbory alebo špenátu. Pochutí si aj na paradajkovom džúse s troškou kajenského korenia.

štír
štír

Mystický Škorpión

24.10. - 22.11.

Bude dlho vyberať správny odšťavovač. Je dôsledný a pozerá sa pod povrch. Vyhľadáva exotické a zvodné kombinácie. Ponúkne vám napr. tekvicový džús s citrónom a mätou. Obľúbeným receptom, ktorý navyše posilní imunitu, je kombinácia grapefruitov, mandarínok a limetiek so zázvorom, štipkou kurkumy a kajenského korenia.

střelec
střelec

Vrtkavý Strelec

23.11. - 21.12.

Začul, že domáce odšťavovanie je zázračný všeliek. So sebe vlastným optimizmom sa pre neho nadchne. Jeho obsluhu a upratovanie, ale ponechá druhým. Pripravte mu šťavu z ríbezlí, čučoriedok a grapefruitov. Zo zeleniny siahnite po zeleri a kelu. Elán mu doplní nezvyklá kombinácia granátového a bežného jablka so štipkou čiernej soli.

kozoroh
kozoroh

Zádumčivý Kozorožec

22.12. - 20.1.

Praktický a prezieravý člen rodiny, ktorý bude chcieť výkonný prístroj za dobrú cenu. Každodenná príprava nápojov sa pre neho stane liečivým rituálom. Pomôže mu od chmúrnych nálad, ku ktorým má sklony. Prečo to komplikovať. Stavia na klasiku, akou je červená repa s jablkom, jablká s mrkvou alebo jednodruhový ovocný fresh.

vodnář
vodnář

Racionálny Vodnár

21.1. - 20.2.

Voľnomyšlienkárska povaha rýchlo vyhodnotí, že na prípravu štiav nie je čas, a odstaví prístroj do kúta. Veď život ponúka toľko lákadiel! Ak mu, ale šťavu pripraví niekto iný, rád si dá čokoľvek s jablkami a citrusovými plodmi. Má rád neobvyklé príchute, akákoľvek exotika v odšťavovači ho zaručene nadchne.

ryby
ryby

Zdržanlivá Ryba

21.2. - 20.3.

Slabšia vôľa tohto znamenia veštia odšťavovaču neistú budúcnosť. Ak sa však Ryba prekoná, bude pripravovať nové a zaujímavé receptúry s láskou a fantáziou pre seba i celú rodinu. Atraktívne a jej zdraviu prospešné suroviny sú uhorka, tekvica, limetka alebo neodolateľný vodný melón.

Připravila: Věra Ciková

Ilustrace: Bedirhan Akcan

Publikované: 21. novembra 2016