###message

3 vertikálne šnekové odšťavovače, ktoré by sme odporučili svojim priateľom

Pred pár týždňami sme oslovili všetkých našich európskych partnerov s otázkou, ktorý vertikálny šnekový odšťavovač je ich najobľúbenejší. Nie ktorý je najlepší a najpredávanejší, ale ten, ktorý by oni osobne odporučili svojim priateľom alebo si ho sami zadovážili, ak by doma žiadny nemali.

3 vertikální šnekové odšťavňovače, které bychom doporučili svým přátelům
3 vertikální šnekové odšťavňovače, které bychom doporučili svým přátelům

Z odpovedí, ktoré sme od partnerov dostali, sme sa rozhodli odtajniť vám tri najčastejšie spomínané odšťavovača. Na výsledky sa môžete pozrieť vo videu alebo si prečítajte rýchle zhrnutie:

test odšťavňovače Kuvings
test odšťavňovače Kuvings

#3 Odšťavovač Kuvings EVO 820

 

Kuvingsu s veľkým plniacim otvorom patrí 3. miesto. Prišiel na trh tento rok (2018).

 • Niektorí naši partneri, ktorí všeobecne majú značku Kuvings v obľube, vymenovali tento prístroj preto, že naozaj rýchlo odšťavuje. Je pravda, že keď sme testovali rýchlosť odšťavovania s viacerými vertikálnymi odšťavovačmi, tento spracoval ovocie a zeleninu až dvakrát rýchlejšie.
 • Navyše oproti starším verziám vyzerá modernejšie a odšťavovacia komora je viac odolná, spevnená.
 • Sporným bodom je prepadlisko v plniacom otvore, ktoré vídame skôr u komerčných prístrojov.
 • Prepadlisko zaisťuje bezpečnosť pri odšťavovaní a vďaka nemu nemusí mať odšťavovač ďalšie ochranné prvky, ktoré by vás pri obsluhe mohli obťažovať.
 • Niektorí si prepadlisko pochvaľujú, iní ho považujú za nepraktické, rovnako ako Dan, ktorý vám svoj postoj objasňuje vo videu.
test odšťavňovače Omega Mega Mouth
test odšťavňovače Omega Mega Mouth

#2 Odšťavovač Omega Mega Mouth

Ďalší pomerne nový odšťavovač dali niektorí partneri na 1. miesto. Konštrukciou aj systémom lisovania je veľmi podobný Kuvingsu EVO.

 • Vyniká veľkým plniacim otvorom, rýchlosťou odšťavovania a solídnym výkonom.
 • Dôvod, prečo preskočil Kuvings, je hlavne v cene. Za menej peňazí dostanete takmer to isté, navyše ešte so sitom na smoothies a puzdrom na homogenizáciu v základnom vybavení (zmrzlina, orechová masla, príkrmy).
 • Oproti Kuvingsu nemá Mega Mouth prepadlisko, zato má bezpečnostnú čepeľ, ktorú sme spomínali vyššie a ktorá znamená viac utláčania pri vhadzovaní väčších kusov ovocia a zeleniny. Napriek tomu si Dan toto jednoduchšie prevedenie pochvaľuje a vo videu sa podrobnejšie dozviete prečo.
test odšťavňovače Sana 828
test odšťavňovače Sana 828

#1 Odšťavňovač Sana Juicer EUJ-828

Väčšina partnerov sa zhodla na tom, že najskôr by svojim priateľom odporučila odšťavovač Sana 828.

 • Oproti Kuvingsu a Mega Mouth je síce pomalší, ale bohato vám to vynahradí neskutočná kvalita šťavy a tá bola pre väčšinu partnerov predsa len dôležitejším kritériom než rýchlosť. Dokonca aj mrkvová šťava je čistá skoro ako voda, neobsahuje takmer žiadnu vlákninu a vďaka tomu v nej nezaznamenáte žiadne stopy horkosti. Naopak je výborne sladká.
 • Sana 828 ako nástupcu Sany 808 prichádza tiež s mnohými vylepšeniami, ktoré odšťavovanie spríjemňujú a zvyšujú výťažnosť.
 • Vo videu Dan osobne adoruje hlavne inovovaný plniaci otvor, ktorý konštatuje ďaleko praktickejším pri vhadzovaní jeho obľúbeného baby špenátu.
 • V cene máte aj hrubé sito a puzdro na sorbet a ako veľkú výhodu pripomíname aj doživotný servis zdarma.

 

Znovu pripomíname, že toto síce sú jedny z najlepších odšťavovačov na trhu, ale nemusia byť nevyhnutne najlepšie aj pre vás. Partneri uvádzali v ankete prístroje, ktoré prirástli k srdcu im osobne. Ich aj naše preferencie vychádzajú z toho, že nám prešlo rukami naozaj veľa prístrojov, s ktorými odšťavujeme a navyše ich servisujeme. Preto máme s čím porovnávať. Je na vás, či sa inšpirujete, alebo si obľúbite iného favorita.

VIDEO: Najobľúbenejšie vertikálne odšťavovače

Dan vám vo videu ukáže víťaza našej internej európskej ankety a ku každému z nich povie pár slov k tomu, prečo sa budú (alebo nebudú) páčiť aj vám.

Neviete si rady? Napíšte, zavolajte

Ak vám robí problém zorientovať sa v ponuke, ozvite sa nám a vyberieme ten pravý odšťavovač spoločne.

MobiL. 0908 788 028
E-mail: sk@eujuicers.com

Alebo nám napíšte na náš faceboook: https://www.facebook.com/eujuicersSK/

Publikované: 14. novembra 2018