###message

Novinka: Sana Juicer EUJ-828 je prvým vertikálom, ktorý je skvelý aj na koreňovú zeleninu

Všetky vertikálne šnekové odšťavovače považujeme za univerzálne prístroje, s ktorými môžete odšťavovať tak nejako všetko. Aj tak, ale vždy pripomíname zákazníkom, že vertikál sa najviac osvedčí v prípade, že chcete odšťavovať väčšinou ovocie a iné mäkšie suroviny, zatiaľ čo koreňová zelenina bude v menšine. So Sanou 828 prichádza zmena.

šnekový odšťavňovač Sana Juicer EUJ-828

Spoľahlivá značka SANA predstavuje v lete 2018 svoj ďalší vypilovaný kus: vertikálny odšťavovač Sana Juicer EUJ-828, nástupca slávnej Sany 808. Najnovšie technológie, ktoré využíva, umožňujú odšťavovanie koreňovej zeleniny vo väčšom množstve, než bolo doteraz u vertikálov možné. Automaticky sa tak stáva najuniverzálnejším vertikálom na trhu.

Naše podrobné hodnotenie si ako vždy môžete prečítať priamo u odšťavovača, niektoré poznatky ale vypichne už tu:

Sana Juicer EUJ-828 stříbrná
Sana Juicer EUJ-828 stříbrná

Vertikál univerzálnejší, než kedykoľvek predtým

Samozrejme, že Sana 828 je skvelá na ovocie a bobuľoviny. Pri testovaní nás, ale prekvapilo, ako efektívne si poradila s koreňovou zeleninou. Zatiaľ u žiadneho vertikálu sme nevideli, aby šťava z mrkvy bola tak čistá - má prakticky rovnakú čistotu ako voda. Odšťavovač je teda schopný odstrániť zo šťavy takmer všetku vlákninu, čo je u koreňovej zeleniny zvlášť žiaduce. Mrkvová šťava je sladučká a nepocítite v nej ani tieň horkosti, čo sa u niektorých iných vertikálov povedať nedá.

jemné síto Sana 828
jemné síto Sana 828

Rýchle umytie

Sana 828 má vylepšené sito, ktoré budete mať umyté naozaj raz dva. Vo vnútri nie sú žiadne spoje ani záhyby navyše.

šnekový odšťavňovač Sana Juicer EUJ-828
šnekový odšťavňovač Sana Juicer EUJ-828

Naozaj vysoká výťažnosť

Nebojíme sa povedať, že Sana 828 sa radí medzi vertikálne šnekové odšťavovače, ktoré majú najvyššiu výťažnosť na trhu. Ak nie vôbec najvyššiu - aj keď samozrejme záleží hlavne na surovinách (z múčnych jabĺk moc šťavy nezískate). Taká bola už aj Sana 808 a sme radi, že jej nástupca v tomto ohľade nesklamal.

šnekový odšťavňovač Sana Juicer EUJ-828
šnekový odšťavňovač Sana Juicer EUJ-828

Dlhá záruka a nadštandardný servis

Aj na novú Sanu 828 platí 10 ročná záruka na motor, 5 rokov na diely a doživotný servis zdarma. Navyše si môžete byť istí, že budú vždy dostupné náhradné diely.

Tak čo, páči sa vám? Prečítajte si popis výrobcu a naše podrobné hodnotenie.

Publikované: 6. septembra 2018