###message

Kvalitné odšťavovače sa oplatia, aj keď stoja viac!

"Je to len odšťavovač," hovoríte si. Tak prečo by ste mali platiť viac, keď vedľa v elektre majú celkom pekný prístroj v akcii? Lacné odšťavovače sa hodia k tomu, aby ste si v nich raz za mesiac odšťavili pár jabĺk a pomarančov. Ovocie totiž predtým musíte nakrájať a olúpať, šťavy dostanete málo a zvyšok poobedia strávite drhnutím všetkých častí prístroja.

ovocné šťavy
ovocné šťavy

Výhody kvalitných odšťavovačov

Denné používanie je za takých podmienok nepredstaviteľné a za čas vás prestane baviť aj toto. Odšťavovače potom väčšinou končia v krabici na dne skrine.

Ide to ale aj inak - stačí si vybrať kvalitný odšťavovač, ktorý sa ľahko udržuje, dáva viac šťavy a odšťaví viac druhov ovocia a zeleniny. Taký prístroj môžete používať dennodenne a vydrží vám veľa rokov. Okrem toho má aj ďalšie výhody:

  • žiadna jeho súčasť neobsahuje zdraviu škodlivé bisfenoly,
  • má jednoduchý a nadčasový dizajn,
  • je ľahko prenosný a skladný,
  • má predĺženú záruku (až 10 rokov),
  • má doživotný servis a dostupné náhradné diely.

Kvalitný odšťavovač okrem toho vie viac ako len odšťavovať. Vyrobíte si s ním aj zmrzlinu, mliečny kokteil alebo napríklad arašidové maslo.

ovocné smoothies
ovocné smoothies

Každé euro sa vám vráti

Poriadne odšťavovače majú síce vyššiu obstarávaciu cenu, ale každá investovaná koruna sa vám vráti v podobe hodnotnej šťavy, ušetrených nervov i času pri čistení.

Ušetríte aj na ovocí a zelenine. Drahšie modely totiž majú vyššiu výťažnosť a pre jeden pohár často potrebujete aj o pomaranč či jablko menej.

Ak chcete viac experimentovať napríklad s koreňovou alebo listovou zeleninou, lacný odšťavovač vám v tom nepomôže. Drahšie šnekové odšťavovače naopak odšťavia aj bobuľoviny a tropické ovocie ako je ananás a kiwi.

zeleninové šťavy
zeleninové šťavy

Vyberte si ten pravý odšťavovač

Každý pri odšťavovaní preferuje niečo iné a preto vám nemôžeme predstaviť model, ktorý by sme vyhlásili za najlepší odšťavovač na svete. Môžeme vám, ale pomôcť s výberom kvalitného odšťavovača, ktorý sadne práve vám a vašim potrebám.

Pozrite sa na rady, ako vybrať odšťavovač a zistite, či je pre vás lepší šnekový, alebo napríklad dvojhriadeľový.

Odšťavovač môže byť tichý, rýchly aj samočistiaci

Majitelia kvalitných odšťavovačov si tiež môžu dopriať čerstvú pomarančovú šťavu ku každým raňajkám. Nech sa totiž ráno ponáhľate akokoľvek, horizontálne šnekový odšťavovač máte rozobratý a umytý hneď. Navyše pri prevádzke iba ticho pradie, takže môžete odšťavovať aj o piatej hodine ráno a nezobudíte tým deti ani susedov v okolitých bytoch.

Vertikálne šnekový odšťavovač má zase systém automatického čistenia, ktorý už počas odšťavovania neustále obmýva sito a navyše ho môžete ešte za chodu preliať vodou.

Nízkootáčkové šnekové odšťavovače majú ale menšie plniace otvory a plody preto musíte viac pokrájať. Zato ale získate zamatovú šťavu takmer alebo úplne bez peny.

Celé alebo len prepolené plody môžete hádzať do odstredivých odšťavovačov, ktoré sa, ale zase horšie čistia a sú hlučnejšie.

Kompromisom je horizontálny šnekový odšťavovač s čo najväčším plniacim otvorom. Takýto odšťavovač dodáva na trh napríklad Sana odšťavovače.

Publikované: 24. marca 2015