###message

Jeseň plná inovácií: odšťavovač v tvare kocky a vákuový mixér

Od októbra máme v e-shope hneď dve novinky, ktoré prichádzajú s niečím, čo tu ešte nebolo: šnekový odšťavovač Omega Cube 302 v tvare kocky a mixér, ktorý ako prvý využíva technológiu vákuového mixovania. Bude to niečo pre vás?

Omega Cube: šnekový odčťavovač v kocke

Odšťavovač Omega Cube v sebe kĺbi kompaktnosť a výhody šnekového odšťavovania. Ak ho práve nepoužívate alebo ho potrebujete niekam previezť, môžete ho kompletne aj so všetkými dielmi zložiť do skladnej kocky. Akonáhle k nám dorazil, dôkladne sme ho otestovali a tu je naše resumé: Omega Cube je fajn odšťavovač, avšak s drobnými kompromismi. Pre podrobnú predstavu si prečítajte naše hodnotenie v e-shope.

Súčasťou set pre homogenizáciu (výroba zmrzliny, detských príkrmov, cestovín ...).

K máme ho v červenej a striebornej farbe za 419.00 Eur.

šnekový odšťavňovač Omega Cube 302 

Mixér Vidia: strážca vitamínov

Je vákuové mixovanie len nejaký dočasný trendy výstrelok, alebo to naozaj k niečomu je? Podľa informácií výrobcu má významne spomaľovať oxidáciu spracovávaných surovín. Rýchly test oxidácie, ktorý sme si s Vidiou urobili, nám potvrdil, že toto tvrdenie naozaj nie je iba marketingovým ťahom. Ako dopadlo smoothie z vákua a bez vákua sme pre vás aj zdokumentovali.

Test oxidácie s mixérom Vidia

Vľavo je smoothie mixované bez vákua, vpravo s vákuom. Rýchle tmavnutie obsahu je dôkazom prebiehajúcej oxidácie, ktorá ničí vitamíny, ovplyvňuje chuť a skracuje trvanlivosť pokrmu. Pri mixovaní s vákuom oxidáciu výrazne obmedzíte.

Mixér Vidia hodnotíme ako kvalitný prístroj za dobrú cenu, ktorý bude ideálny pre tých, čo si chcú pravidelne pripravovať smoothies a ďalšie tekuté zmesi (detské príkrmy, nátierky, zmrzlinu a pod.). Naopak ho neodporúčame na samotné suché suroviny, takže ak hľadáte univerzálny mixér, ktorý vám maximálne uľahčí každodennú prácu v kuchyni, alebo ak chcete vyrábať aj orechové masla, Vidia nie je najlepšia voľba. Podrobné hodnotenie opäť priamo v e-shope.

Súčasťou príslušenstva je skladovacia vákuová nádoba, z ktorej možno tiež vysať vzduch a udržať tak pokrm ešte dlhšie čerstvý.

K dostaniu v červenej a striebornej farbe za 379.00 Eur

vakuový mixér Vidia Blender BL-001

Publikované: 20. októbra 2016