###message

Jednoduché tipy, ako udržať odšťavovacie sito bez zanesených otvorov

Oplachujete a čistíte sito po každom odšťavovaní? Alebo to občas odložíte? Nech už je to akokoľvek, tieto triky vám pomôžu udržať sito dlhodobo čisté.

síto Sana 808
síto Sana 808

# 1 Pozrite sa na sito proti svetlu

Čisté sito, ktoré nemá zanesené otvory, nebude znižovať výťažnosť ani prispievať k zahlcovaniu odšťavovača. Ako je na tom to vaše? Pozrite sa na neho proti svetlu. Možno vás prekvapí, že aj keď ho čistíte poctivo, predsa len môže byť čiastočne zanesené.

čištění síta
čištění síta

# 2 Čistite sito hneď po odšťavovaní

Pre mnohých je to samozrejmosť, však naša prax ukazuje, že pre všetky rozhodne nie. Či už odložíte umývanea o hodinu alebo ho necháte na druhý deň (na budúci víkend ...), zvyšky drti v otvoroch sita zaschnú. Čistenie je potom náročnejšie a kefka alebo hubka už sú na to krátke.

Riešením je samozrejme rozobrať a umyť diely hneď. Ale čo keď niekedy naozaj nemáte čas? Urobte aspoň toto minimum: rozoberte diely a ponorte ich do drezu s vodou, rozhodne minimálne sito. Takto ich môžete vyčistiť neskôr.

čištění odšťavňovače
čištění odšťavňovače

# 3 Nenechávajte sito voľne uschnúť

Otvory sita môže postupne upchávať aj vodný kameň. Ten sa na sitku tvorí v prípade, že ho nechávate voľne uschnúť. Aby ste tomu zabránili, hneď po umytí vysušte jeho kovovú časť utierkou. Pokiaľ chcete zabrániť tvorbe vodného kameňa aj na ostatných dieloch, vysušte všetky.

Citroclean
Citroclean

# 4 Mám zanesené sito. Čo s tým?

Raz za čas ponorte diely vrátane sita do roztoku vody s octom, kyselinou citrónovou alebo s čističom na odšťavovače Citroclean. Môžete použiť aj neriedené Savo na čistenie bazénov a studní - po použití ho vráťte do fľaše a používajte k čisteniu opakovane. Či už diely namočíte do čohokoľvek, mali by byť ponorené minimálne 30 minút, ale môžete ich nechať v roztoku aj cez noc. Ráno budú ako nové!

Ktorý odšťavovač sa umýva najlepšie?

Pokiaľ chcete mať umývanie rýchlo za sebou, najlepšie je zaobstarať si šnekový odšťavovač. V jeho prípade stačí diely len opláchnuť vodou, akurát sito odporúčame prejsť hubkou na riad. Keď sme naposledy natáčali video s odšťavovačom vidíme, stopli sme si, že čistenie nám zabralo len niečo cez minútu! A podobne je to s každým šnekom.

čištění odšťavňovače

Publikované: 30. augusta 2018