sso

Vaše skúsenosti s pitím čerstvých ovocných a zeleninových štiav

Ak sa vám páči nejaký z príbehov, neváhajte a dajte mu váš hlas. Bude vás to stáť maximálne pár sekúnd a pre autora to bude spätná väzba, že svojim príspevkom zaujal a že jeho snaha nebola márna. Ďakujeme vám všetkým!

Šťava - jedlo, liek aj prevencia

Odšťavovač Angelia 7500 som dostala od priateľa na meniny. Tešila som sa, lebo sme mali veľa ovocia aj zeleniny zo záhradky, ktoré sme sami dvaja nestačili jesť za čerstva. Zaváraniu a iným uskladňovacím metódam sme sa postupne začali úplne vyhýbať, lebo sme presvedčení, že jedine čerstvé je zdravé a telu prospešné. Spočiatku som si myslela, že možno časom odšťavovač zapadne prachom, ako to býva s týmito pomocníkmi v domácnosti. Ale opak je pravdou. Šťavami často nahárdzame stravu počas uponáhľaných pracovných dní. Príprava šťavy zaberie menej času ako varenie a cítime sa oveľa lepšie a vitálnejšie ako keď príjmame varené jedlo. Šťavy sú dennou súčasťou nášho života. K odšťavovaču prišla aj knižka "čerstvé ovocné a zeleninové šťavy" v ktorej sú skvelé tipy ako sa šťavou dá aj liečiť. Vrele odporúčam. :-)
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Nikola

Ako sa odšťavovač naším členom stal

Naše deti dcérka 4r a syn 6r nie sú od malička fanúšici ovocia a už vôbec nie zeleniny. Vždy som závidela mamičkám, ktorých detičky bez problémov chrustali na ihrisku mrkvu, či inú zeleninku. Naše deti obľubovali maximálne jablka a sem tam banán, to bolo všetko čo som do nich dostala. Tak som začala vymýšľať alternatívu, skúšala som rôzne doma ručne odšťavovať ovocie ale vždy sa z veľkej kopy ovocia získalo max. deci šťavy. Neskor som čítala na internete aké odšťavovače existujú a hlavne koľko stoja. Všetko sa mi páčilo, okrem ceny. Všetci mi hovorili, nepozeraj na cenu, ale na kvalitu, áno sa ľahko hovorí, ale ako ušetriť na rodičovskej dovolenke? Veď to je nereálne, tak som si dala záväzok, že hneď z prvej výplaty kúpim nového člena rodiny. Síce sa mi dlho nedarilo, po materskej si nájsť prácu, ale podarilo sa :-) A my máme už nového člena doma. Volá sa SANA Juicer Omega 707 dokonca na moje prekvapenie bol práve v akcii keď sme si ho objednávali :-). Od kedy ho máme doma, deti niekedy ani nevedia akú zeleninku či ovocie do seba dostanú :-) Každý deň experimentujem a stále vymýšľam nové a nové chute :-) Okrem odšťavovania má aj iné funkcie, takže verím, že prvá investovaná výplata, padla na úrodnú pôdu :-) Deti ho volajú juicerko a je naším ďalším členom rodiny :-)
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Silvia
26
Hodnotenie tohto príbehu bolo ukončené.
Výhercovi za mesiac máj 2017 gratulujeme!

Môj kuchynský sen - lis na olej SANA

Ked som si pred pár rokmi kupila odšťavovač, netušila som ze sa tak výrazne zmení môj pohľad na jedlo a tým pádom aj moje nákupné preferencie, kedže nad tým, čo s čím si odšťavím, sa zvyknem zamýšľať už v obchode behom nákupu. Čerstvé šťavy odvtedy zahŕňame do nášho rodinného jedálnička pravidelne, a ak mi to náhodou nevýjde častejšie, tak mávam svoj šťavový den aspon raz za dva týždne.
Dnes už viem, že náš pôvodne kúpený šnekovy odšťavovač bol len take "šidítko" a nebol na príliš časté používanie ani dimenzovaný, preto sa niektoré jeho súčasti opotrebovali o kus skôr než by sa na takého významného pomocníka v domácnosti patrilo ( v podstate - behom prvého roku používania), pritom však dodávateľ ani výrobca jednoducho nepočítali s ich nahradzaním. No aj tak splnil svoj účel a presvedčil ma, že výroba domácej šťavy okrem toho, že úplne inak chutí, má napriek všetkým mojim pôvodným pochybnostiam svoj význam, a nie zanedbateľný.

Našťastie dodávateľ našho nového adepta na najvytaženejší spotrebič v našej domacnosti (ktorým sa s prehľadom nedlho po zakúpení stal SANA Juicer by Omega 707) myslel aj na takéto užitočné detaily a jednotlivé náhradne diely prístroja sa dajú dokúpiť bez problémov. Najnovšie je v ponuke ako príslušenstvo aj lis na domácu výrobu oleja z bežne dostupných semien a orechov.

Keďže okrem odšťavovania širokého spektra ovocia a zeleniny patria do môjho štandardného jedálnička hlavne rôzne šaláty, pri ktorých experimentujem aj s rôznymi chuťami olejov v šalátových zálievkách, tak si celkom samozrejme brúsim zuby aj na túto relatívne novú vymoženosť, lebo verím tomu, že také domáce cestoviny (kľudne napríklad kukuričné) z produkcie SANA povýši taký čerstvý domáci slnečnicový či orechový olej na úplne hviezdnu úroveň ;o)
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Zuzana
22
Hodnotenie tohto príbehu bolo ukončené.
Výhercovi za mesiac apríl 2017 gratulujeme!

Denný rituál od roku 2011

Naša Omega 8006 naodšťavovala už tony ovocia a zeleniny za tie roky. Náš príbeh nie je ničím zvláštny, iba denne ráno šťavička pre zdravie. Receptík: cvikla, mrkva,červený grep a jablko. Bez závady denne funguje - vďaka za takú kvalitu !!!! Je to topka - stavte na kvalitu - odporúčam !!! Je to dobrá investícia do kvalitného výrobku a vášho zdravia, ktoré nekúpite za štyri stovky, verte mi. Krásny deň všetkým !!!
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Monika

Vyhra nad rakovinou

Vdaka odstavnovaci a kniham Dr.Normana Walkera vyhral 70 rocny stary otec mojho priatela boj s rakovinou prostaty. Striktnou zivotospravou a denodennym spravnym dzusovanim sa da vyliecit aj nevyliecitelne. Stary otec ma dnes 87 rokov, cestuje po celej Europe, stale pracuje, pise denniky a udrzuje sa v dobrej kondicii. Aj my s priatelom odstavnujeme kazdy den minimalne 3 litre (medzi nas) rozne zeleninovo-ovocne kombinacie. Citime sa skvelo, travime tento spolocny cas radostne, cez zimu niesme chori, zakladame na prevencii. Zdielame nase skusenosti s rodinou aj kamaratmi a tesime sa, ze to ma pozitivny dopad na nase okolie. Co dodat, cerstve stavy, nezpracovana zelenina a ovocie robia zazraky a my aj nadalej budeme pokracovat v nasej ceste zdravim. Prajeme vsetkym vela zdravia!:)
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Andrea

Hlasovať pre príbeh

Autor:
Zavrieť okno
celkom 83 príbehov
###message
Sana v plnej výbave
Zavrieť okno